Biblioteka - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Biblioteka szkolna

Nasza szkoła z inicjatywy pań z biblioteki uczestniczyła w projekcie ekologiczno-charytatywnym pod nazwą „Zbieram to w szkole”. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.

Podczas akcji zbierane były m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie, pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach. Akcję prowadziło Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły, którzy włączyli się w projekt wspierając misje!

Bibliotekarki