Czterdziestolecie "Szesnastki" - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Jubileusz czterdziestolecia Szkoły Podstawowej nr 16

Pan Wojewoda Lech Sprawka wręcza Dyplom Uznania Pani Dyrektor Ewie Barszcz

20 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole piękna uroczystość związana z czterdziestoleciem Szesnastki na Czechowie oraz otwarciem basenu po remoncie. Towarzyszyło jej motto "Trzy szkoły - jedna wyjątkowa Szesnastka!"

Rano udaliśmy się do Kościoła pw. św. Jadwigi, gdzie odbyła się msza św. w intencji społeczności SP16. Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Wróbel. Następnie po przejściu do budynku szkoły nastąpiło przecięcie wstęgi na basenie i poświęcenie go. W wydarzeniu tym uczestniczyli znamienici Goście: wspomniany już Ksiądz Biskup Józef Wróbel, Pan Poseł Sylwester Tułajew, Pan Wojewoda Lech Sprawka, Pan Wiceprezydent Mariusz Banach, Radni Lublina: Pani Jadwiga Mach, Pan Jarosław Pakuła, Pan Stanisław Brzozowski, Pan Marcin Bubicz, a także Pani Grażyna Dziechciarz - Zastępca Dyrektora Wydziału Kształcenia Ogólnego KO, Pani Anna Szczepińska - Starszy Wizytator KO, Pani Marzena Jonak - Zastępca Dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów UM, Pani Barbara Warda - była Dyrektor Gimnazjum nr 16, Ksiądz Proboszcz Andrzej Głos oraz Uczniowie - przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Wśród zaproszonych byli też Rodzice z Rady Rodziców, wielu Dyrektorów szkół lubelskich, Nauczycieli oraz Uczniów z samorządów klasowych.

W trakcie części oficjalnej wielu Gości podzieliło się swoimi wspomnieniami związanymi z naszą szkołą. Przyznano też statuetki "Niezawodny Przyjaciel Szesnastki", a Pan Wojewoda Lech Sprawka wręczył wielu nauczycielom Dyplom Uznania. Z kolei Wiceprezydent Lublina Pan dr Mariusz Banach - w imieniu Prezydenta Pana dra Krzysztofa Żuka - uhonorował nauczycieli tytułem "Zasłużony dla Miasta Lublin" oraz Medalem Unii Lubelskiej i Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

W części artystycznej zaprezentował się Chór La Musica, wokalistka i absolwentka naszej szkoły - Alicja Iwan wraz z akompaniatorem, a także młodzież z obecnej "Szesnastki", która pokazała swoje talenty taneczne, wokalne i sportowe. Ważnym elementem były również prezentacje zdjęć i opowieść o historii trzech szkół, którą przedstawili kolejno - Pani Wicedyrektor Anna Kwiatek (absolwentka dawnej SP16), Pani Agata Poręba, nauczycielka języka polskiego (absolwentka Gimnazjum nr 16) oraz Uczeń obecnej SP16 - Borys Mulawa.

Spotkanie było okazją do wspomnień, rozmów i odświeżenia dawnych znajomości i z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci.

Informacje o jubileuszu umieszczone w internecie:

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie

Lubelski.pl