Rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Zapisy i rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Postępowanie rekrutacyjne dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły

Postępowanie rekrutacyjne dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły,

Termin: od 19 marca 2024 r,. godz. 8:00 do 26 marca 2024 r., godz. 14:00

Etap: rekrutacja na wolne miejsca.

Dziecko może kandydować maksymalnie do 3 szkół, które należy umieścić we wniosku, w kolejności wyboru preferencji.

Wypełniony w systemie wniosek rekrutacyjny można podpisać profilem zaufanym, bez konieczności drukowania i dostarczania wniosku do szkoły pierwszego wyboru. Wymagany jest podpis obojga rodziców. Natomiast pozostałe dokumenty (wniosek rekrutacyjny SP16, zgłoszenie do świetlicy) trzeba będzie dostarczyć po ogłoszeniu list przyjętych wraz z potwierdzeniem woli.

Rodzice, którzy nie dysponują profilem zaufanym, wypełniony wniosek drukują, podpisują i wraz z załącznikami (jeżeli dotyczą wniosku) dostarczają do jednostki pierwszego wyboru.

Etap: rekrutacja na wolne miejsca - listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym. Informacja o zakwalifikowaniu dostępna będzie na indywidualnym koncie kandydata, po zalogowaniu oraz na tablicy w budynku szkoły.

Termin: 5.04.2024 r. godz. 12:00

Etap: rekrutacja na wolne miejsca - potwierdzenie woli

Termin: od 05.04.2024 r. godz. 12:00 do 12.04.2024r. godz. 14:00

Potwierdzanie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do szkoły podstawowej w postaci oświadczenia przesłanego lub dostarczonego do szkoły (po ogłoszeniu list przyjętych).

Termin: 16.04.2024r. godz. 13:00
Etap: rekrutacja na wolne miejsca - ostateczne listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych (po złożeniu potwierdzeniach woli)

Podanie do publicznej wiadomości, przez komisję rekrutacyjną, listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym. Informacja o przyjęciu lub nieprzyjęciu dostępna będzie na indywidualnym koncie kandydata, po zalogowaniu.

Szanowni Państwo,

I.   informujemy, że zgłoszenia elektroniczne uczniów objętych obowiązkiem nauki w klasie pierwszej w roku szkolnym 2024/2025, mieszkających w obwodzie będą trwać od 26 lutego do 11 marca 2024

1. Aby zgłosić dziecko do szkoły obwodowej i uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym należy, w powyższym terminie:
  • otworzyć stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego: edu.lublin.eu;
  • wybrać zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów;
  • kliknąć w zakładkę: elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę „zgłoś kandydaturę". Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie uzupełnić wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wniosek należy wydrukować, złożyć podpisy obydwojga rodziców i dostarczyć do Szkoły.
  • osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić, podpisać i przesłać podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do szkoły. W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane lub profile zaufane obojga rodziców/opiekunów, którzy podpisują wniosek w formie elektronicznej. W przypadku rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko wymagany jest wyłącznie jego podpis.

Bezpośredni link do strony naboru do szkoły podstawowej - KANDYDAT

1. Oprócz ww. zgłoszenia należy również wypełnić Wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej oraz Zgłoszenie do świetlicy (jeśli dziecko będzie chciało korzystać z opieki przed lub po lekcjach)  -dokumenty do pobrania poniżej.
  2. Uczniowie, którzy zgłaszają się w ww. terminie tylko do szkoły obwodowej nie mogą uczestniczyć w rekrutacji otwartej.
  3. Jeżeli rodzic/opiekun prawny nie będzie mógł samodzielnie przeprowadzić postępowania opisanego wyżej, może wniosek zgłoszeniowy wygenerować i wydrukować w sekretariacie Szkoły, korzystając z pomocy pracownika (w godz. 7.30 – 15.30), Wniosek ten będą musieli podpisać obydwoje rodziców.

II.   Publikacja list kandydatów 18 marca 2024 r.

III.  Rekrutacja elektroniczna na wolne miejsca tzw. otwarta (jeśli szkoła będzie takimi miejscami dysponować) dla uczniów spoza obwodu odbywać się będzie w terminie 19 marca – 26 marca 2024 r. (postępowanie rekrutacyjne jw.)

Godziny pracy sekretariatu: wtorek 7.30 - 17.00, pozostałe dni tygodnia 7.30 – 15.30

IV.  Dokumenty do pobrania:

1. Obwód Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie
  2. Regulamin rekrutacji
  3. Wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej
  4. Wniosek o przyjęcie do świetlicy szkolnej
  5. Terminy zgłoszeń
  6. Rekrutacja - informacje Urzędu Miasta Lublin
  7. Dokładny harmonogram rekrutacji do klas I SP na rok szkolny 2024/2025 określa:
  8. Kryteria w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do szkół podstawowych określa:

Dzień Otwartych Drzwi

Serdecznie zapraszamy na dzień Otwartych Drzwi 22 lutego 2024 r. - czwartek w godzinach 17:00-19:00