Zapraszamy do biblioteki szkolnej - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Zapraszamy do biblioteki szkolnej od poniedziałku do piątku - 7.45-16.30

Kochajcie książki. One ułatwiają Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

Maksym Gorki

Regulamin biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
  2. Biblioteka otwarta jest w godzinach ustalanych corocznie z dyrektorem szkoły (w zależności od czasu trwania zajęć edukacyjnych).
  3. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem i godzinami otwarcia biblioteki.
  4. Korzystanie ze zbiorów biblioteki jest bezpłatne.
  5. Książki użytkownik biblioteki wypożycza osobiście.
  6. Książki naukowe i popularnonaukowe wypożycza się na okres nie dłuższy niż jeden tydzień.
  7. Istnieje możliwość przedłużenia zwrotu wypożyczonego woluminu, jeżeli nie ma na niego zapotrzebowania ze strony innych użytkowników biblioteki.
  8. Na prośbę czytelnika można zarezerwować książkę, która jest wypożyczona przez inną osobę.
  9. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad, konkursów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek oraz wolnego dostępu do półek.
  10. Z księgozbioru podręcznego można korzystać wyłącznie na miejscu - w czytelni.
  11. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczaniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
  12. Czytelnik, który zgubi/ zniszczy książkę lub inne dokumenty ze zbiorów bibliotecznych, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej cenie pozycji zagubionej/zniszczonej.
  13. Czytelnicy mogą wypożyczać książki na okres wakacji i ferii zimowych.
  14. Książki wypożyczone na okres wakacji muszą być zwrócone w pierwszym tygodniu września nowego roku szkolnego.
  15. Uczniowie kończący szkołę zobowiązani są do oddania wypożyczonych książek na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.
  16. Zwrot podręczników następuje nie później, niż do dnia poprzedzającego zakończenie roku szkolnego.
  17. W przypadku zmiany miejsca pracy lub szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

pracownicy biblioteki szkolnej

Ferie z książką

Ferie mogą być ciekawe i interesujące z książką, a przerwa od nauki nie musi być przerwą od czytania , bo książka to relaks, odpoczynek, rozrywka intelektualna, a czas wolny to dobry moment na poszerzanie wyobraźni.

Zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych do wypożyczania książek na ferie. Proponujemy nowości, o które ostatnio wzbogacił się nasz księgozbiór. Są to książki o różnej tematyce, wystarczy tylko odwiedzić bibliotekę.