Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 26.02.2024, 13:08

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Uroczystość

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

W dniach od 19 do 26 lutego w każdej z klas pierwszych odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika. Uczniowie klasy IV C przygotowali inscenizacje do wierszy Jana Brzechwy „Żuk”, „Kaczka dziwaczka”. Pierwszoklasiści zostali poddani egzaminowi ze znajomości literatury dziecięcej oraz zasad korzystania z biblioteki szkolnej. Wszyscy uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania i rozwiązywali rebusy.

W drugiej części spotkania złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panie dyrektor na czytelników biblioteki.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe zakładki, słodycze i książki w ramach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki.