„Filcowanie – zrób to sam!” – klasa 1d w Skansenie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 14.12.2023, 11:39

„Filcowanie – zrób to sam!” – klasa 1d w Skansenie

Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

Skansen

Uczniowie klasy 1d uczestniczyli w atrakcyjnych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Wsi Lubelskiej. Ścieżka „Filcowanie – zrób to sam!” dotyczyła włókien pochodzenia zwierzęcego. Pierwszoklasiści poznali owcę – najpopularniejsze zwierzę, z którego pozyskuje się wełnę. Dowiedzieli się, w jakich warunkach trzymano zwierzęta, poznali podstawowe zasady żywienia i utrzymania zwierząt. Dowiedzieli się również jak wyglądał cykliczny rytm życia gospodarza związany z opieką nad owcami. Następnie w pracowni plastycznej odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy w grupach własnoręcznie filcowali czesankę wełnianą wykonując kolorowy arkusz filcu. Dodatkową atrakcją dla uczniów była obecność filmowca, który towarzyszył klasie podczas zajęć. Film z udziałem klasy 1d został właśnie wyemitowany w lokalnej telewizji.