Igrzyska Dzieci w sporcie szachowym - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 17.11.2023, 13:16

Igrzyska Dzieci w sporcie szachowym

Szachy

Igrzyska Dzieci w sporcie szachowym - wręczenie nagród

16 listopada w naszej szkole w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublina w roku szkolnym 2023/24 odbyły się Igrzyska Dzieci w sporcie szachowym. Turniej otworzyła Pani Dyrektor Ewa Barszcz, która zapewniła o kibicowaniu młodym szachistom, zaś na zakończeniu zmagań wręczała trofea gratulując wyników. Na starcie stanęło 21 dziewczynek oraz 44 chłopców z 10 lubelskich szkół. Czterdziestoletnie mury Placówki pomogły gospodarzom wygrać klasyfikację drużynową, co predestynuje nasze dzieci do gry w mistrzostwach województwa szkół podstawowych klas I-VI. W drużynie grali: Łukasz Wyrwisz kl. 6b, Piotr Wołkowski i Jan Adamczyk z 5f, Maciek Larwa 3d oraz Inga Karwowska 3f i Zofia Kamińska 3c. Bardzo dobrze zaprezentował się Łukasz, który prowadząc w turniejowej stawce chłopców, w ostatniej rundzie zmierzył się z Jakubem Kowalikiem i przegrywając spadł na trzecią pozycję. Pięknie zaprezentowały się dziewczynki zajmując drugie miejsce w swoim turnieju – Inga oraz trzecie miejsce – Zosia. Te wyniki zapewniły dzieciom pierwszą lokatę w klasyfikacji drużynowej chłopców i dziewcząt. Szkoła otrzymała dwa piękne puchary. Reprezentanci za indywidualne miejsca dostali medale odpowiednio: srebrny Inga i brązowe Zosia i Łukasz, do tego maskotki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Gratulujemy! Warto przy tej okazji przekazać naszą radość, bowiem siedem pierwszych szachownic turnieju to były szachy zakupione ze środków pochodzących z akcji "1,5 % SP 16 w Lublinie". Dziękujemy Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom Szkoły oraz Fundacji Rozwoju Oświaty Lubelskiej! Tymi szachami gra się z dużą przyjemnością!
Szczegółowe wyniki turniejów znajdziecie Państwo pod linkami:
Dziewczynki
Zapraszamy też do obejrzenia fotografii.
Zofia Ciechocińska – Miećko, nauczycielka szachów