Wycieczka klasy 1 e i 2 e do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 29.11.2023, 15:06

Wycieczka klasy 1 e i 2 e do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

fabryka bombek9

Już za miesiąc święta Bożego Narodzenia. Klasy 1 e i 2 e, nie mogąc już się doczekać tego magicznego czasu, 23 listopada postanowiły odwiedzić Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W programie wycieczki nie mogło zabraknąć również wizyty w pięknym Sandomierzu, gdzie uczniowie mogli przespacerować się po Rynku, wąwozie oraz zajrzeć do Zbrojowni Rycerskiej. Mogli tam posłuchać o legendach sandomierskich, dowiedzieć się, na czym polegał zawód rycerza oraz przymierzyć dawne stroje. Po tak miłym poranku uczniowie wyruszyli do Nowej Dęby. W Muzeum Bombki Choinkowej obejrzeli wystawy bombek z różnych stron świata i epok, dowiedzieli się, jak powstają te piękne ozdoby, a następnie uczestniczyli w warsztatach, podczas których mogli samodzielnie wykonać bombkę choinkową. Nie mogło zabraknąć również przedświątecznych zakupów. Każdy z uczestników wrócił do domu z kilkoma pięknie ozdobionymi bombkami. Zapraszamy do oglądania galerii.

Ewa Stoma, Sylwia Słupna