Konkurs plastyczny dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych biorących udział w Programie "Jedz z Głową - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 06.05.2024, 13:14

„Lubelszczyzna na talerzu”

plakat

Serdecznie zapraszamy uczniów z klas I-III ze szkół podstawowych w Lublinie zaangażowanych w program „Jedz z Głową” do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Lubelszczyzna na talerzu”.

Konkurs jest organizowany przez Fundację Medicover w ramach Programu „Jedz z Głową” finansowanego ze środków Miasta Lublin.

Celem konkursu jest zaangażowanie uczniów w tematykę zdrowego odżywiania oraz poznanie i zaprezentowanie kuchni regionalnej Lubelszczyzny.

Cebularz - drożdżowy placek z cebulą i makiem, jedzony w Kozim Grodzie już od XIX wieku to symbol Lublina i jeden z najbardziej znanych smaków kuchni Lubelszczyzny, ale co jeszcze oprócz niego można zjeść ze zdrowych i pysznych potraw i produktów, które reprezentują nasz region? Przed uczniami zaangażowanymi w program „Jedz z Głową” staje nie lada zadanie, żeby poznać, a następnie przedstawić w formie plastycznej, po co warto sięgnąć z kuchni Lubelszczyzny.

Termin zgłoszeń i przesyłania prac konkursowych to 6.05.2024 – 31.05.2024

Zasady udziału w konkursie:

• w celu wzięcia udziału w konkursie należy założyć profil rodzica oraz dziecka na dedykowanej programowi platformie https://panel.jedz-z-glowa.pl, a następnie dołączyć do wydarzenia „Konkurs plastyczny Lubelszczyzna na talerzu” znajdującego się w zakładce „Wydarzenia”, jeśli nie będzie takiej możliwości, proszę o przesłanie zdjęcia pracy podpisanej imieniem, nazwiskiem, klasą oraz szkołą na adres agnieszka.mierzwa@medicover.com
  • każdy z uczniów może przekazać tylko jedną pracę
  • prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, wykonanymi dowolną techniką, wcześniej nieopublikowanymi
  • wykonane prace należy sfotografować i dołączyć do zgłoszenia poprzez platformę lub przesłać zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem uczestnika na adres email koordynatorki programu „Jedz z Głową”: agnieszka.mierzwa@medicover.com do końca dnia 31.05.2024 r.

Spośród zgłoszonych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze oraz przyzna do 10 wyróżnień, a wyniki zostaną ogłoszone 7.06.2024.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu oraz plakat znajdą Państwo w załącznikach.