Podróże Małe i Duże - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 25.01.2024, 07:58

Podróże Małe i Duże

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów.

LOGO

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Podróże Małe i Duże"

I moduł „Warszawa – wehikuł czasu” w klasie IA I IVE

W trakcie modułu uczniowie zapoznali się z legendami związanymi z Warszawą. Zostały wykonane prace plastyczne, które znalazły się potem w dzienniczku podróżnika.
Oglądaliśmy również film edukacyjny ,,Śladami legend warszawskich”.
Aby bardziej przybliżyć uczniom historię Warszawy przygotowana została prezentacja, w której znalazła się nie tylko historia związana z Warszawą ale także zdjęcia najważniejszych zabytków i ciekawych miejsc związanych z tym miastem. Na zajęciach uczniowie słuchali i rozpoznawali utwory związane z Warszawą.

Z uczniami podczas realizacji projektu pracowały:
p. Justyna Sidoruk, p. Kamila Sawczuk i panie z biblioteki szkolnej.

CELE PROJEKTU:
• Poznanie najważniejszych zabytków, zwyczajów, wydarzeń i postaci związanych z historią wybranych miast w Polsce i krajów na całym świecie;
• Zachęcanie do poznawania wybranych krajów, ich kultury życia, języka, tradycji i zwyczajów;
• Pogłębianie wiedzy o wybranych miastach i krajach;
• Zdobycie umiejętności poszukiwania wiadomości w różnych źródłach informacji.