Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 26.04.2024, 11:26

Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie

Chór La Musica przy Szkole Podstawowej nr 16
im. Fryderyka Chopina w Lublinie - grupa młodsza

chór 4

W dniach 19-20 kwietnia 2024 r. grupa młodsza chóru La Musica Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie pod dyrekcją Joanny Knap wzięła udział w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie.
W programie Festiwalu poza konkursowymi prezentacjami chórów znalazły się imprezy towarzyszące związane z upowszechnianiem kultury marynistycznej, koncerty towarzyszące w przestrzeniach publicznych Wejherowa, Parada Chórów - uczestników konkursu oraz Gala Finałowa Festiwalu na scenie Filharmonii Kaszubskiej.
Rozgrzewką przed zmaganiami konkursowymi był dla nas występ w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym pw. św. Anny w Wejherowie.
W tej edycji Festiwalu Pieśni o Morzu w Wejherowie w zmaganiach konkursowych wzięło udział jedenaście chórów z Gdyni, Białegostoku, Cewlina, Łodzi, Wejherowa, Warszawy oraz nasza grupa młodsza chóru La Musica z Lublina. Prezentacje konkursowe w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie oceniało jury biorąc pod uwagę intonację, emisję, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, poprawność językową utworów w j. kaszubskim, walory brzmieniowe i ogólny wyraz artystyczny.
Zostaliśmy nagrodzeni za kulturę brzmienia Złotym Dyplomem, Pucharem Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz pucharem i nagrodą specjalną Rady Chórów Kaszubskich za najlepsze wykonanie utworu w języku kaszubskim. Pani Joanna Knap otrzymała jedną z dwóch nagród dla najlepszego dyrygenta konkursu. Naszej grupie akompaniował Łukasz Buczyński.