Święto Szkoły (1 marca) - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie

Tag img 23.02.2024, 19:53

Święto Szkoły (1 marca)

Portret Chopina

W dniu 1 marca 2024 r. (piątek) obchodzimy Święto Szkoły. Uczniowie klas IV - VIII nie mają tego dnia lekcji, lecz inne zaplanowane działania edukacyjne.

Uczniowie klas IV - przychodzą do szkoły na godzinę 10:00 do sali gimnastycznej i uczestniczą w Szkolnym Turnieju Wiedzy o Patronie - Fryderyku Chopinie. Spotkanie będzie trwało do godziny 11:00. Potem uczniowie udają się na zajęcia z wychowawcą (45 minut), a następnie na obiad pod opieką nauczycieli wychowawców.
W spotkaniu uczestniczą też uczniowie klas starszych: 7B, 7D, 7S.

Uczniowie klas V-VIII - uczestniczą w Koncercie muzyki Fryderyka Chopina zorganizowanym przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Klasowe Rady Rodziców zbierają składkę po 5 złotych od ucznia i wpłacają na konto Szkolnej Rady Rodziców (do 26.02 - zebrania z rodzicami lub zaraz po zebraniach). Rada Rodziców przy SP16 przekaże darowiznę na poczet Szkoły Muzycznej.

Spotkanie i koncert w Szkole Muzycznej odbędą się w dwóch turach:
godzina 10:00 - 11:00 dla uczniów klas 5A, 5B, 5C, 5D, 5E, 5F, 5S, 7A, 7C.
godzina 11:30 - 12:30 dla uczniów klas 6A, 6B, 6C, 6D, 6E, 6F, 6S, 8A.
Udział uczniów w koncercie jest obowiązkowy – są to zaplanowane działania edukacyjne.

Proszę zwrócić uwagę uczniom, aby nie zabierali ze sobą jedzenia i picia, nie spożywali żadnych produktów w sali koncertowej.
Obiad dla uczniów klas V-VIII wydawany jest po powrocie do szkoły, pod opieką nauczycieli wychowawców. Odpisu obiadowego należy dokonać do środy - 28.02.